عید فطر مبارک

حلول ماه شوال

آمایش سرزمین

آمایش سرزمین گزینه ای برای افزایش پایداری توان سرزمینی است

آمایش سرزمین

آمایش سرزمین یک استراتژی برای رسیدن به توسعه ای هرچه عادلانه تر و انسانی تر است

آمایش سرزمین

در نگاه آمایشی پایداری محیط زیست و بازگشت به طبیعت اهمیت خواهد یافت

 

مقدمه
مرکز مشاوره، اطلاع‌رسانی و خدمات کارآفرینی شاخص پژوه و مؤسسه مشاوره شغلی و کاریابی تحول‌آفرینان، جشنواره "بانوان کارآفرین برگزیده و آینده‌پژوه ایرانی" را با هدف شناسایی بانوان نمونه ملی در عرصه اقتصادی و ارج نهادن به زحمات تلاشگران آن حوزه در راستای ارتقای منزلت و جایگاه زن در اقتصاد، ایجاد انگیزه و رقابت سالم میان بانوان و تشویق آن‌ها به فعالیت  سازنده در جامعه ، ترغیب به فعالیت‌های گروهی و به تصویر کشیدن نقاط قوت در الگوی همدلی و مشارکت موفق در مورخ 29 مهر 1397 برگزار نمود.
لازم به ذکر است اولین جشنواره بانوان کارآفرین برتر ایرانی توسط این مرکز در 9 اسفند 1395 و دومین دوره در 13 اسفند 1396 برگزار گردیده است.


سخنرانی دکتر امیر محمودزاده، رئیس مرکز مشاوره، اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی شاخص پژوه

دکتر امیر محمود زاده در افتتاحیه جشنواره بانوان کار آفرین برگزیه و آینده پژوه ایرانی، ضمن خوش آمد گویی به همه مدعوین، گفت مرکز کارآفرینی شاخص پژوه هر ساله بر اساس شاخص های تعریف شده مثل شاخص های آینده پژوهی و نگاه توسعه نگر و خلاق، بانوان را از استان های مختلف انتخاب و به رسم یادبود از آن ها تجلیل می کند.

دکتر محمود زاده با اشاره به اینکه بانوان برتر و نمونه کار آفرین بر اساس شاخص های مهمی انتخاب شده اند؛ گفت: بر اساس آمار مرکز آمار ایران از جمعیت 80 میلیونی کشور 14 میلیون نفر شغل ثابت دارند، 3 میلیون و 300 هزار نفر بیکار هستند و 10 میلیون نفر به دنبال شغل هستند.

وی با بیان اینکه تنها 10 تا 15 درصد جمعیت کشور فعالیت دارند، گفت: متأسفانه در حوزه های کار آفرینی دچار فقر انسان های با کیفیت در حوزه های مختلف هستیم، بزرگترین مشکل کشور، نظام آموزشی حاکم است به طوری که نظام آموزشی، بچه هایی را تربیت کرده که خطر ریسک پذیری را به منظور ایجاد اشتغال و کار آفرینی در کشور ندارند. در شرایط کنونی کشور با رکود اقتصادی و بی سرو سامانی دست و پنجه نرم می کند.

رئیس مرکز کارآفرینی ایرانیان افزود: در کشور های توسعه یافته در سه سال اول آموزش، بچه ها شیوه های آموزشی را یاد می گیرند ولی متأسفانه در کشور ما فقر مهارت و کار آفرینی بیداد می کند، در نظام آموزشی ایران فرزندان از 6 تا 25 سالگی بدون هیچ گونه توجه به یادگیری مهارت و کار آفرینی، فقط آموزش می بینند؛ اما در ممالک توسعه یافته ایجاد شغل و کار آفرینی مهمتر از ارائه مدرک برای پیدا کردن کار است.