سال 1399 مبارک باد

             

آمایش سرزمین

آمایش سرزمین گزینه ای برای افزایش پایداری توان سرزمینی است

آمایش سرزمین

آمایش سرزمین یک استراتژی برای رسیدن به توسعه ای هرچه عادلانه تر و انسانی تر است

آمایش سرزمین

در نگاه آمایشی پایداری محیط زیست و بازگشت به طبیعت اهمیت خواهد یافت

قزاقستان 900 ،024 ،27 كيلومتر مربع مساحت دارد و به بزرگي اروپاي غربي است. اين كشور از درياي خزر در غرب تا کوه‌های آلتاي در شرق ادامه می‌یابد. قزاقستان کشوری در آسیای میانه است که از شمال با روسیه، از شرق با چین، از جنوب شرقی با قرقیزستان، از جنوب با ازبکستان و از جنوب غربی با ترکمنستان همسایه است.

قزاقستان یکی از 20 کشور اول دنیا از حیث سرمایه‌گذاری و یکی از 13 اقتصاد نوین در سطح دنیا است که رشد اقتصادی حدود 4 درصد را در سال اخیر تجربه نموده است. قزاقستان دومين كشور بزرگ جمهوری‌های سابق شوروي بعد از كشور روسيه می‌باشد. اين كشور از منابع طبيعي و معدني بسيار غني برخوردار می‌باشد. قزاقستان بيشترين توليد ناخالص داخلي و درآمد سرانه را در ميان جمهوری‌های تازه استقلال‌یافته دارد و از اعضاي سازمان همكاري شانگهاي است و به لحاظ تولید ناخالص داخلی، یکی از اقتصادهای بزرگ در منطقه آسیای میانه به شمار می‌آید. اين كشور از لحاظ منابع زيرزميني نیز بسيار غني است. از سال 1993 تاكنون بيش از 40 ميليارد دلار سرمایه‌گذاری خارجي در اين بخش انجام شده است.

اقتصاد اين كشور تا حد زيادي به بخش كشاورزي متكي است به‌طوری که در بخش كشاورزي كشت غلات و دامپروري نقاط قوت اقتصادي اين كشور می‌باشد و حدوداً ساليانه معادل 20 ميليون تن انواع غلات را برداشت می‌نماید. این کشور یکی از بزرگ‌ترین صادرکنندگان غلات در جهان می‌باشد و همچنین پنبه چرم و پشم، بخش قابل‌ملاحظه‌ای از صادرات بخش کشاورزی را به خود اختصاص داده است. همچنینی یکی از صادرکنندگان اصلی گندم و آرد است به طوری که از 10 صادرکننده برتر این محصولات در جهان به شمار می‌رود. در شمال کشور قزاقستان با توجه به شرایط آب و هوایی که مختص غلات و دامپروری است. تعداد زیادی از گیاهان صنعتی مانند آفتابگردان، ذرت و توتون کاشته می‌شود و نیز کاشت گندم بهاره، جو دیم، جوآبی، سبزیجات، هندوانه نیز صورت می‌گیرد. این در حالی است که پنبه، چغندرقند، توتون زرد و برنج در قسمت گرم جنوبی کشور در دامنه‌ها و سواحل رودخانه کشت می‌گردد.

در این مقاله با زیرساخت‌ها در قزاقستان، بنادر قزاقستان،شاخص‌های اقتصادی قزاقستان،رشد اقتصاد قزاقستان،حجم تجارت کالا در قزاقستان،اقتصاد قزاقستان،نقاط فرصت اقتصاد قزاقستان،روابط تجاری ایران با قزاقستان،مناطق ویژه اقتصادی قزاقستان،ثبت شرکت در قزاقستان،اولویت‌های سرمایه‌گذاری در قزاقستان  آشنا می شویم و در انتها  راهکارهای پیشنهادی جهت تجارت با قزاقستان را ارائه خواهیم کرد.

برای دریافت نسخه کامل این مقاله فایل زیر را دانلود نمایید.

 

 

فایل های پیوست
FileFile size
Download this file (تجارت باقزاقستان.pdf)تجارت باقزاقستان.pdf2218 kB