آمایش سرزمین

آمایش سرزمین گزینه ای برای افزایش پایداری توان سرزمینی استRunning Sneakers | Nike Air Force: 01, ...

آمایش سرزمین

آمایش سرزمین یک استراتژی برای رسیدن به توسعه ای هرچه عادلانه تر و انسانی تر استbest ...

آمایش سرزمین

در نگاه آمایشی پایداری محیط زیست و بازگشت به طبیعت اهمیت خواهد یافتlatest Nike release | ...

درسهايي از كرونا براي رهبران

بیماری همه گیر COVID-19 نه تنها یک بحران جهانی بهداشت است. همچنین به عوان يك تسهيلگر برای تصور مجدد روشی است که می خواهیم برای ادامه زندگی آن را بكار گيريم.. از سیستم های اقتصادی گرفته تا توسعه پایدار ، تصمیم گیرندگان این فرصت را دارند که از وضع موجود دور شده و تغییرات مثبتی را به نفع بشریت ایجاد کنند.

دانشمندان می توانند با به اشتراک گذاشتن داده های تحقیقاتی که می توانند به تصمیم گیری مناسب کمک کنند ، به این اختلال کمک کنند. ما درگير اپيدمي شديم در صورتي كه  دنیا برای آن آماده نبود. اما از مدیریت COVID-19 که می تواند به ما کمک کند تا برای همه گیری های آینده و سایر شوک ها آماده شویم ، چه می توان یاد گرفت؟ اما مطمئنا مواردي  وجود دارد که تصمیم گیرندگان برای ادامه حیات و رشد در بحران های آینده باید از آنها استفاده کنند:

ما به تصمیم گیری مبتنی بر شواهد بیشتری نیاز داریم

در دنیایی از اطلاعات غلط و حدس زدن سیاسی ، توصیه های علمی باید در مورد همه جنبه های جامعه اعمال شود تا افراد - از جمله سیاستمداران - بتوانند براساس بهترین شواهد موجود در آن زمان ، آگاهانه تصمیم بگیرند. دنیای ما باید با واقعیت ها اداره شود تا شایعات یا افسانه ها. همانطور که در نحوه واکنش برخی دولتها به بحران COVID-19 شاهد بوده ایم ، تصمیماتی که در غیاب واقعیتها گرفته می شوند پیامدهای گسترده ای برای اقتصاد و جامعه دارند. بخشهای دولتی و خصوصی باید بطور فعال در تدوین تصمیمات مهمی که به ویژه در مواقع بحرانی تأثیر می گذارند ، مشارکت داشته باشند.

سلامت و اقتصاد بهم پیوسته اند

سلامت جمعیت، ستون حیاتی یک اقتصاد قوی است. هزینه کل بیماری همه گیر برای اقتصاد جهانی کاملاً مشخص نیست ، اما پیش بینی های اوایل سال جاری هزینه هار ا پیش بینی کردند 8٪ از تولید ناخالص داخلی واقعی را . آنچه کمتر شناخته شده است این است که سلامت پایین جمعیت به دلیل مرگ زودرس و از دست دادن سالهای تولید ، دو برابر هزینه برای اقتصاد دارد. در دنیای پس از COVID ، سلامت باید به عنوان یک سرمایه گذاری ، نه فقط یک هزینه ، که می تواند رشد اقتصادی را در سالهای آینده تسریع کند ، تغییر موقعیت یابد.

ما به همکاری جهانی بیشتری نیاز داریم

از به اشتراک گذاشتن داده های بهداشتی تا حل مسائل جهانی زنجیره تامین ، COVID-19 اهمیت همکاری بین المللی را تکرار کرده است. با وجود افزایش ملی گرایی و کاهش حمایت از چند جانبه گرایی در چند وقت اخیر ، تقریباً 9 نفر از هر 10 پاسخ دهنده به نظرسنجی اخیر سازمان ملل معتقدند که همکاری بین المللی برای مقابله با چالش های معاصر حیاتی است . سازمانهای بین المللی همچنان در گردهم آوردن ذینفعان برای دستیابی به اهداف مشترک نقش اساسی خواهند داشت.

سلامت جهانی یک مسئولیت مشترک است

همانطور که شاهد بوده ایم ، ویروس ها مرزها را نمي شناسند . یک مشکل جهانی مانند همه گیری به راه حلی جهانی نیاز دارد و مسئولیت اولویت بهداشت عمومی به نفع بشریت هر ملت است. حتی در سطح محلی ، اقدام و بی عملی می تواند بر سلامت جهانی تأثیر بگذارد. بنابراین ، ما به سرعت به استانداردهای جهانی برای سیستم های بهداشتی و همچنین فرآیند بررسی و حاکمیت تحقیقات که به طور بالقوه می تواند در آینده مورد سو استفاده قرار بگیرد ، نیاز داریم.

آموزش بهترین سرمایه گذاری در آینده است

بیماری همه گیر COVID-19 نقاط ضعف سیستم های آموزشی را در چندین کشور در حال توسعه آشکار کرده و نیاز فوری به استراتژی های آموزشی جدید را روشن ساخته است. نیاز به افزایش بودجه در آموزش و پرورش و تدوین استراتژیهای موثر برای آموزش بدون آینده از بحرانهای آینده است. تغییر سریع کلاسهای مجازی برای بسیاری از کودکان در جهان نجات دهنده است ، اما بر کسانی که در فقر و یا در مناطق فاقد زیرساخت های تکنولوژیکی زندگی می کنند اثر سوء می گذارد. بنابراین ، برابری آینده در آموزش باید از نزدیک کنترل شود تا اطمینان حاصل شود هیچ کودکی از انقلاب فناوری عقب نمانده است. علاوه بر این ، برنامه های درسی باید شامل تفکر انتقادی باشد ، به طوری که شهروندان آینده به اندازه کافی آماده باشند تا واقعیت ها را از داستان ها سوا كرده و قادر به تفسیر داده ها باشند.

نقش موثر رسانه ها و آگاهی عمومی

در کنار مداخلات بهداشتی دولتی ، آگاهی عمومی از چگونگی به حداقل رساندن ویروس از مکانیسم های اصلی جلوگیری از گسترش COVID-19 بوده است. درمان های جعلی ، اسطوره ها و اخبار جعلی هزینه های زیادی را به بار آورده است و هرگز روزنامه نگاران چنین مسئولیتی در قبال صحیح دانستن این علم نداشته اند. حتی اگر اطلاعات غلط زیادی در شبکه های اجتماعی منتشر شده باشد ، مشاهده دانشمندان كه با  استفاده از این سیستم عامل ها با اطلاعات غلط  مقابله مي كنند دلگرم كننده  است . سازمان ملل متحد همچنین شروع به تشویق تأثیرگذاران شبکه های اجتماعی برای کمک به انتشار اخبار واقعی در مورد بیماری همه گیر کرده است.

 

محیط پاک و تغییر اقلیم نیز از نگرانی های جهانی است

همه گیری یکی از عمده  نگرانی های جهانی است که نیاز به اقدام جمعی دارد. از بسیاری جهات ، COVID-19 زنگ خطری برای همکاری در سراسر جهان بوده است که برای مقابله با تهدیدهای دیگر ، مانند تغییرات آب و هوا ، مورد نیاز است. قرنطينه  ناشی از بیماری همه گیر منجر به کاهش سطح آلودگی در برخی نقاط شده و واقعیت بارز نابودگری انسان را در کره زمین نشان می دهد. بنابراین ، بشر - بیش از گذشته - باید کنار هم باشد تا با مقابله با افزایش نرخ آلودگی و پیامدهای مضر آن مقابله کند. تغییر اقلیم یک موضوع مهم امنیتی جهانی است و پاسخ باید متناسب با این موضوع باشد. استانداردها و قوانین جهانی برای حفاظت از محیط زیست باید با نظارت و ارزیابی بهتر در سطوح بالاتر جهانی بررسی شود.

 

 و كلام آخر

همه گیری فرصتی برای بازاندیشی در آینده بشریت است.

 

 

Nike Sneakers | Monsters Inc's Mike and Sully Surface on Special-Edition Stan Smith , Sciaky